Marka WIX FILTERS

Firma WIX Filters została założona w roku 1939 przez John Doan ”Jack” Wicks i Paul G. Crawshaw i była oparta na pomyśle, że produkcja wymiennych wkładów filtrów powinna uprościć proces wymiany filtrów. W tym okresie firma WIX Filters koncentrowała się głównie na wytwarzaniu olejowych wkładów wymiennych filtrów pokrytych tkaniną, które były bardzo popularne w rolnictwie.

W końcu lat trzydziestych i na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku, produkcja filtrów dla przemysłu maszyn i pojazdów ciężarowych stała się zagadnieniem kluczowym, gdyż występowała przed masową produkcją samochodów osobowych i ciężarowych eksploatowanych w warunkach e lekkiego obciążenia.

W czasie II wojny światowej, firma WIX Filters została zaangażowana, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw w tym okresie do produkcji na rzecz wojny, dostarczając dla rządu rozwiązania z dziedziny filtracji. Po zakończeniu wojny akcent został ponownie położony na rozwijający się gwałtownie rynek samochodów osobowych i ciężarowych.

Firma WIX Filters jednak nigdy nie zapomniała, że jej korzenie tkwią w produkcji filtrów mających zastosowanie w maszynach i urządzeniach eksploatowanych w przemyśle. W roku 2002 został zainicjonowany program mający na celu ponowne położenie nacisku na przemysł i maszyny użytkowe.

Obecnie firma jest w stanie spełnić wymagania każdej gałęzi, przemysłu maszynowego i sprzętu ciężkiego, jakie zostaną jej narzucone. Od 4 maja 2016 roku firma WIX FILTERS stała się częścią grupy MANN+HUMMEL, w wyniku czego powstała jedna z największych na świecie firm specjalizujących się w technologii filtracji.

Firma MOTOFAN jest Dystrybutorem filtrów marki WIX FILTERS