Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Filtry kabinowe

Filtry kabinowe WIX FILTERS to połączenie jakości, innowacyjności z dostępnością i niezawodnością. Firma WIX FILTERS od wielu lat produkuje filtry kabinowe, których zadaniem jest podnoszenie komfortu pracy w maszynach rolniczych.

Filtry kabinowe to najczęściej niedoceniana grupa filtrów. Ma najmniejszy wpływ na sprawność ciągnika czy kombajnu, ale ma nieoceniony wpływ na nasz komfort pracy, samopoczucie i zdrowie. Kupujemy nowoczesne traktory wyposażone w nowoczesne układy klimatyzacyjne, a bardzo często zapominamy o wymianie filtrów kabinowych. Takie działanie prowadzi do zanieczyszczania układu nawiewu a co za tym idzie więcej zanieczyszczeń organicznych pochłania operator. Nie stosowanie odpowiednich terminów serwisowania filtrów kabinowych oprócz wpływu na nasze zdrowie ma również wpływ na zwiększenie awaryjności układu klimatyzacji ze względu na odkładanie się na poszczególnych elementach systemu klimatyzacji pleśni, zarodników grzybów, cząstek organicznych w postaci roślin, pyłków, owadów oraz związków chemicznych powstających podczas prac polowych jak np. spaliny, opryski i inne.

Tak więc dbanie o sprawne filtry kabinowe to oprócz oszczędności w serwisowaniu klimatyzacji (zminimalizowanie możliwości awarii) również własne zdrowie. Ze względu na użytkowanie maszyny rolniczej wyróżniamy dwa rodzaje filtrów kabinowych. Filtry kabinowe zwykłe i z zawartością węgla aktywnego, którego zadaniem jest pochłanianie zapachów i cząstek chemicznych podczas np. opryskiwania.

  Filtry kabinowe WIX FILTERS dla rolnictwa, kombajnów, ciągników, traktorów