Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Filtry paliwa

Filtry paliwa WIX FILTERS to wysoka jakość każdego elementu i gwarancja korzyści dla uzytkownika. Od lat wszystkie filtry paliwa WIX FILTERS produkowane sa zgodnie z zaleceniami producentów maszyn i spełniają najwyższe normy jakościowe i wymogi rynku OE często je nawet przekraczając.

Filtry paliwa mają szczególny wpływ na sprawność działania silnika. Zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się w paliwie, chroniąc układ wtryskowy przed uszkodzeniami. Pamiętajmy również, że częsta wymiana filtrów paliwa to nie jest wada, tylko zaleta, dzięki której nasz układ paliwowy będzie długo działał sprawnie.

W maszynach rolniczych stosowane są filtry paliwa typu spin-on tzw. filtry puszkowe oraz wkłady filtrów paliwa. 

W maszynach rolniczych ze względu na wymagania, najczęściej zastosowana jest filtracja podwójna polegająca na filtrowaniu wstępnym i dokładnym. Filtry wstępne zatrzymuje większe frakcje zanieczyszczeń (20-100 mikronów) a następnie paliwo jest filtrowane przez filtry dokładne, w których dokładność jest na poziomie 2 - 10 mikronów w zależności od wymagań producenta maszyny.

Oferta filtrów paliwa WIX FILTERS obejmuje wszystkie marki producentów maszyn rolniczych poczynając od tych najpopularniejszych jak Case, John Deere, New Holland, Massey-Ferguson a na mniej popularnych kończąc jak Yanmar, Kubota. Oprócz filtrów paliwa WIX FILTERS ofeeruje również głowice do montażu filtrów paliwa, absorbery wody z paliw, odstojniki wody i inne.

 

  Filtry paliwa WIX FILTERS dla rolnictwa, kombajnów, ciągników, traktorów