WIX FILTERS świętuje 50-lecie obecności w motorsporcie

WIX FILTERS 50 lat w motorsporcie

WIX Filters, światowy producent produktów filtrujących, obchodzi 50-lecie sportów motorowych. Firma WIX i Kalitta Motorsports zaprezentowali logo na samochodzie samochodowym Camry Funeral firmy J.R. Todd przy zMax Dragway w Charlotte Motor Speedway. Zespół Kalitta jest nowym partnerem WIX w 2017 roku i wyświetli logo we wszystkich samochodach przez cały rok.


"Przez ostatnie 50 lat wyścigi dostarczały firmie WIX jednej z najtrudniejszych podstaw do testowania naszych filtrów i technologii", powiedziała Jennifer Gibson, menedżer marki WIX Filters. "Nasi inżynierowie od dawna rozwinęli rozwiązania unikalnych problemów napotykanych w ciężkich warunkach profesjonalnych motorsportów. Jesteśmy podekscytowani, aby świętować naszą historię w tym roku. Historia WIX Filters w wyścigach zaczęła się od legendy Richarda Petty'ego, który zaczął używać filtrów WIX w celu ochrony swoich silników w 1967 roku. W 1968 roku WIX stał się członkiem National Association of Stock Car Racing, a w sezonie 1969 NASCAR samochody WIX wygrały 13 z 14 wyścigów Super Speedway na dystansie 400 mil lub więcej.


Od tego czasu coraz większa liczba zespołów sportowych wykorzystała filtry WIX, aby chronić silniki przed zanieczyszczeniami, takimi jak brudu, brud i kurz w dniu wyścigu. "Współpracowaliśmy z firmą WIX ze względu na ich niezawodność i dziedzictwo w przemyśle" - powiedział Jim Oberhofer, wiceprezes działu Team Kalitta. "Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w pamiątkowej odsłonie 50-letnich wyścigów WIX".
Filtry WIX mają rozległe więzi z motorsports; Marka WIX FILTERS jest sponsorem Martina Truex, Jr. i Erik Jonesa z Furniture Row Racing; J.R Todd, Doug Kalitta, Troy Coughlin, Jr, Alexis DeJoria i Shawn Langdon z Kalitta Motorsports; Oraz kierowców GRC Dreyer & Reinbold Racing, Alex Keyes, Travis PeCoy i Christian Brooks.

WIX FILTERS

Od 1939 r. WIX® Filters jest innowatorem w dziedzinie produktów filtrujących. WIX projektuje, produkuje i dystrybuuje produkty dla rynków filtrów samochodowych, olej napędowych, rolniczych, specjalistycznych i filtrów. Marka rodziny MANN + HUMMEL, do której należą produkty WIX FILTERS obejmuje: filtry oleju, filtry powietrza, filtry kabinowe, filtry paliwa paliwa, filtry cieczy, filtry przekładniowe do automatycznych skrzyń biegów i hydrauliczne do samochodów, ciężarówek, maszyn rolniczych i budowlanych sprzętu off-road i zastosowań produkcyjnych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę www.wixfilters.pl.

Ekipa wyścigowa na sezon 2017

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię